طاقه – فهرست پیمان قاسم خانی اعتماد به نفس

طاقه – فهرست: پیمان قاسم خانی اعتماد به نفس مهران مدیری نویسنده انتخابات برنامه فرهنگ و هنر سینما

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند

وزیر امورخارجه گفت: حقوق بشر از دو بعد داخلی و بین‌المللی مهم است و هردوی آن با توجه به مفهوم عوض کردن قدرت در دنیا مد نظر ماست. 

سه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند

سه ترامپ می لرزند و با خنده اش سرخوش می شوند

عبارات مهم : ایران

وزیر امورخارجه گفت: حقوق بشر از دو بعد داخلی و بین المللی مهم است و هردوی آن با توجه به مفهوم عوض کردن قدرت در دنیا مد نظر ماست.

محمدجواد ظریف در همایش بازتاب موازین حقوق بشر در قوانین کیفری کشور عزیزمان ایران که به همت دادسرای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران در مرکز فرهنگی شهید بهشتی در حال برگزاری هست، گفت: ما غنی ترین منابع را در حوزه حقوق بشر در اسلام داریم ولی تمرکز ما زیاد در بحث اخلاق بود و غربی ها بر حقوق تمرکز کردند.

سه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند

بر اساس گزارش صدا و سیما، وی ادامه داد:­ بنابراین ما در تولید ادبیات حقوق بشر کمتر به این حوزه پرداختیم و خیلی موفق نبودیم البته این به آن معنا نیست که ما در حوزه حقوق بشر کم داریم بلکه به معنای این است که ما تمرکز دیگری داشتیم.

ظریف گفت: با توجه به شرایط خاص بین المللی و جمهوری اسلامی ایران، حقوق بشر جهت ما از دو بعد داخلی و بین المللی مهم است و هر دوی این ها با توجه به اینکه امروز در دنیا مفهوم قدرت در حال عوض کردن و تحول هست، مد نظر ماست و دیگر نمی توان قدرت را فقط در قدرت نظامی یا اقتصادی خلاصه کرد.

وزیر امورخارجه گفت: حقوق بشر از دو بعد داخلی و بین‌المللی مهم است و هردوی آن با توجه به مفهوم عوض کردن قدرت در دنیا مد نظر ماست. 

وی افزود: زمانی قدرت یک کشور را با قایق های توپدار می سنجیدند که بعدا عامل اقتصادی به آن اضافه شد ولی شرایط کنونی بین المللی ابعاد دیگری را به عنوان قدرت در میان دولتها ایجاد کرده است که در واقع این ابعاد تازه قدرت کشورها را زیاد کردن یا کم کردن می دهند.

ظریف ادامه داد: در این حوزه حقوق بشر قدرت مبنایی کشورهاست و نقش مهمی دارد و جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نیز از نقش دوچندانی برخوردار است.

وزیر امور خارجه افزود: یکی از علل اهمیت، این است که­ ما خود را مجری اسلام می دانیم و توصیه دیگر در جمله حضرت امام (راحل) است و ما باید به عنوان عاملان این نظام آن را باور کنیم و آن اینکه مردم ولی نعمت های ما هستند که البته درک این عنوان جهت قدرتمندان بسیار سخت است ولی ما در جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران این باور را با گوشت و پوست و استخوان خود درک کردیم و باید در مباحث علمی نیز به این باور پایبند باشیم.

وی گفت: همه کشورهای اطراف ما یا در چتر ناتو هستند یا قدرت هسته ای دارند و حیات و ممات آن ها به قدرت های بزرگ وابسته است که با یک عطسه ترامپ می لرزند و یا با خنده آن سرخوش می شوند و این وضع منطقه ماست.

سه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند

ظریف افزود: ولی چهل سال است که هیچ کس با ما همراه نبوده است و در هشت سال جنگ تحمیلی همه به طرف برابر کمک کردند و هشت سال تحریم شدیم که کسی به ما کمک نکرد و همه قطعنامه هایی که علیه ما صادر شد عموما به اتفاق آرا بود و به جز یکی دو مورد که رای ممتنع و منفی داشت بقیه با رای همه بود.

وی ادامه داد: ولی ما چطور دوام آوردیم و چطور پیشرفت کردیم، همه به لطف خدا بود و نگاه حضرت امام زمان(عج) وحضرت امام رضا(ع) مشمول بر حال ما شد.

وزیر امورخارجه گفت: حقوق بشر از دو بعد داخلی و بین‌المللی مهم است و هردوی آن با توجه به مفهوم عوض کردن قدرت در دنیا مد نظر ماست. 

ظریف گفت: این مردم بودند که این نظام را نگه داشتند و در بزنگاه های تاریخی به میدان آمدند، چه در صحنه جنگ و چه در انتخابات.

وی ادامه داد: در شرایطی که دنیا تصور می کرد که مردم از نظام جدا شده است اند و یا با صندوق های رای قهر کرده اند با این فرمایش تاریخی مقام معظم رهبری که رای مردم حق الناس است و صندوق های رای حق الناس است و­ دیدیم که توجه به حقوق مردم چطور آنان را به صحنه آورد و باعث اقتدار نظام شد.

سه ترامپ می‌لرزند و با خنده‌اش سرخوش می‌شوند

ظریف گفت: بنابراین هیچ پشتیبان دیگری به غیر از مردم نداشتیم و حضور مردم باعث شد ما بتوانیم از سخت ترین بحران های تاریخی عبور کنیم.

وزیر امورخارجه گفت: جهت ما حقوق بشر یک ارزش راهبردی است یعنی حیات و ممات کشور ما به رعایت این حقوق وابسته است و این گونه نیست که ما بتوانیم امنیت و استقلال خود را و یا پیشرفت و توسعه خود را از خارج بگیریم بلکه ما به لطف خدا ناگزیریم جهت همه اینها به مردم متکی باشیم.

وی ادامه داد: جهت ما به خاص در دوران تازه که مشروعیت و مقبولیت نظام ما عامل مردمی است حمایت و حضور مردم یک نیاز بود و این را نباید فراموش کنیم.

ظریف گفت: بنابراین هنگامی که راجع به حقوق بشر صحبت می کنیم در باره یک چیز لوکس یا مفهوم غربی و تحمیلی صحبت نمی کنیم بلکه راجع به واقعیت ها صحبت می کنیم که ادامه حیات جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را تضمین می کند به عنوان کشوری که بنایش را بر این گذاشته است که وابسته به خارج نباشد و از حقوق مستضعفان دفاع کند و در اجرای سیاست های مبتنی بر باورهای دینی و نیازهای ملی و راهبردی خودش ملاحظه کسی را نکند.

وی گفت: جهت این کشور با این مشخصات رضایتمندی مردم و احساس وابستگی مردم به نظام یک نیاز حیاتی است.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | وابسته | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz