طاقه – فهرست پیمان قاسم خانی اعتماد به نفس

طاقه – فهرست: پیمان قاسم خانی اعتماد به نفس مهران مدیری نویسنده انتخابات برنامه فرهنگ و هنر سینما

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی خروج اضطراری از بازار طلا

سودگیری معامله گران به تضعیف محسوس اونس طلا منتهی شد. رضایت خرده فروشان از رشد هفته گذشته فلز زرد آنها را مجاب به خروج سریع از معاملات پرریسک این هفته کرد تا با

خروج اضطراری از بازار طلا

خروج اضطراری از بازار طلا

عبارات مهم : بازار

سودگیری معامله گران به تضعیف محسوس اونس طلا منتهی شد. رضایت خرده فروشان از رشد هفته گذشته فلز زرد آنها را مجاب به خروج سریع از معاملات پرریسک این هفته کرد تا با سود مطمئن بازار را ترک کنند.

خروج اضطراری از بازار طلا

کاهش حجم معاملات طلایی به کمک گرایش افزایشی دلار، اونس گرانبها را وادار به عقب نشینی زیاد کرد. اضطراب فراگیری که مدام دلار را اوج و پایین می کند همچنان انرژی خود را جهت ایجاد تکانه به بازار ارز ذخیره کرده هست. هرچند کارشناسان این نیروی نهفته را به سود دلار می دانند؛ ولی تجربیات چند هفته گذشته معامله گران را در بی اطمینانی نگه داشته هست. نوسانات آتی در بازار اونس طلا و دلار این بی اطمینانی را توجیه می کند.

سودگیری علیه طلا

سودگیری معامله گران به تضعیف محسوس اونس طلا منتهی شد. رضایت خرده فروشان از رشد هفته گذشته فلز زرد آنها را مجاب به خروج سریع از معاملات پرریسک این هفته کرد تا با

اونس طلا بعد از کم کردن ابتدای هفته، روز سه شنبه در حدود قیمت ۱۲۸۵ دلار بسته شد و متعاقبا روز چهارشنبه در همین قیمت باز شد. این فلز تا ساعت ۱۷ عصر روز چهارشنبه به زیر مرز ۱۲۸۰ دلاری نیز سقوط کرد. اونس فلز زرد حتی نتوانست تصویر العمل مثبتی نسبت به شروع مراسم خوش حالی «دیوالی» هند نشان دهد. کارشناسان معتقدند مراسم خوش حالی پاییزی هندی ها تقاضای فیزیکی طلا را زیاد کردن می دهد و می تواند قیمت فلز گرانبها را زیاد کردن دهد، ولی اثر این جشن، هفته پیش به بازار انتقال یافته شده است بود و تا این هفته دوام نیافت. افت قیمت فلز زرد در روز های سه شنبه و چهارشنبه با رفتارشناسی معامله گران قابل تحلیل هست. طلا هفته گذشته در بازار نقطه ای، معامله آنی، رشد ۱۴/ ۲ درصدی را تجربه کرد.

همزمان بازار آتی طلا با سررسید در ماه نهایی امسال میلادی، رشد ۳۳/ ۲ درصدی را به ثبت رساند. معامله گران بازار جهانی طلا در تصویر العمل به زیاد کردن قابل ملاحظه ارزش این فلز، شروع به سود گیری کردند. سودگیری به عملیاتی گفته می شود که طی آن یک معامله گر با مشاهده روند افزایشی در بازار، کف قیمتی جهت فروش مشخص می کند. زمانی که روند بازار کاهشی شود و به کف محاسبه شده است برسد معامله در این قیمت کف انجام می شود تا معامله گر از تغییرات روند بازار سود کسب کند.

روند افزایشی هفته گذشته باعث شد معامله گران زیادی در موقعیت سودگیری قرار بگیرند و با توجه به این موقعیت یابی، تعداد معاملات در این هفته کم کردن شایان توجهی یافت. خروج اضطراری معامله گران از معاملات ریسکی منجر به افت رونق بازار فلز زرد شد. سودگیری از جمله دلایلی است که فارغ از تاثیر بازار ارز، فلز گرانبها را کاهشی کرد. اونس طلا در روز های آتی به طور غیرمستقیم با چندینه عامل ارتباط خواهد داشت. برآیند کنگره حزب کمونیست چین، مواضع کمیته بازار باز آمریکا و اظهارنظر های اعضای فدرال رزرو بااهمیت ترین این فاکتور ها هستند.

خروج اضطراری از بازار طلا

فراز و نشیب دلار

درصد عوض کردن ماهانه قیمت واردات در آمریکا با ۱/ ۰ درصد زیاد کردن نسبت به میزان آینده نگری شده است جهت ماه سپتامبر (شهریورماه) ۷/ ۰ درصد گزارش شد. زیاد کردن این قیمت نسبت به میزان آینده نگری شده است به سود شاخص دلار عمل می کند لیکن زیاد کردن قیمت واردات به معنای کم کردن احتمالی قیمت کالا های صادراتی هست؛ بنابراین موفقیت اقتصاد کشور در بازار رقابتی از فایده های زیاد کردن این قیمت هست. قیمت ماهانه تولیدات صنعتی آمریکا با ثبت مقدار مشابه آینده نگری ها، ۳/ ۰ درصد گزارش شد. زیاد کردن این قیمت نیز در جهت عوض کردن ارزش ارز کشور مثبت عمل می کند. اضطراب فراگیری که فضای اطراف اسکناس آمریکایی را فراگرفته، راه اثرگذاری این گزارش ها را سد کرد تا شاخص دلار در روز چهارشنبه رشد شایان توجهی نداشته باشد. این شاخص روز چهارشنبه بین اعداد ۴/ ۹۳ و ۷/ ۹۳ با شیب مثبت ملایمی نوسان کرد. ارزش اسکناس پشت سبز در انتظار صحبت اعضای فدرال رزرو و گمانه زنی های مربوط به مدیر تازه این ارگان قرار دارد. با توجه به این انتظار، احتمال اوج و پایین شدن ارزش دلار وجود دارد.

داده های نیمه جان جهت انگلستان

سودگیری معامله گران به تضعیف محسوس اونس طلا منتهی شد. رضایت خرده فروشان از رشد هفته گذشته فلز زرد آنها را مجاب به خروج سریع از معاملات پرریسک این هفته کرد تا با

گزارش قیمت هر سال قیمت مصرف کننده انگلستان مطابق با آینده نگری ۳/ ۰ درصدی پیش رفت تا شاخص پونداسترلینگ موقتا عوض کردن نکرده باقی بماند. از سویی سیاست «کبوتری»، انبساطی که بانک مرکزی انگلستان حتی بعد از رسیدن قیمت تورم به بیشترین میزان ۵ ساله، یعنی زیاد کردن ۳ درصدی در مقایسه با سپتامبر سال گذشته، از خود بروز داد، عامل تضعیف کننده ای جهت پوند خواهد بود.

اخبار اقتصادی – دنیای اقتصاد

خروج اضطراری از بازار طلا

واژه های کلیدی: بازار | روز چهارشنبه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz